Jaunumi

Esi informēts par PrivatBank jaunumiem!

AS “PrivatBank” jautājumu par fiziskās personas saistību dzēšanu vai samazināšanu izskatīs individuāli

Ņemot vērā Saeimas atbalstītos grozījumus likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” un Kredītiestāžu likumā, kas paredz ekonomikas pārkaršanas laikā ņemto un šobrīd neatgūstamo parādu dzēšanu, AS “PrivatBank” turpmāk jautājumu par fiziskās personas saistību dzēšanu vai samazināšanu izskatīs individuāli, ņemot vērā Kredītiestāžu likumā noteiktos kritērijus.

Ar grozījumiem tiek noteikts mehānisms, kā kredītiestādes un parādu piedziņas uzņēmumi var dzēst līdz 2008. gada nogalei izsniegtos hipotekāros kredītus, kuru atgūšana ir bezcerīga un kuri ir jau norakstīti, bet nevar tikt vienpusēji dzēsti.

Kredītiestāžu likuma grozījumi nosaka, ka kredītiestāde kā kreditors ir tiesīga vienpusēji vai daļējā apmērā dzēst tādas aizdevuma (kredīta) saistības fiziskajām personām, kuras nav izpildītas 2008. gada ekonomiskās lejupslīdes dēļ. Saskaņā ar Finanšu nozares asociācijas publicēto informāciju, dzēst parādsaistības nav kredītiestādes pienākums, bet gan tiesības, kuras kredītiestāde pati var izvēlēties izmantot vai nē.