Jaunumi

Esi informēts par PrivatBank jaunumiem!

Pārmaiņu laikā drosmīgo kļūst arvien vairāk

Darba devējiem arvien grūtāk ir atrast piemērotus darbiniekus. Analizējot PrivatBank pēdējo gadu personāla statistiku, varam apgalvot, ka liela daļa speciālistu ir gatavi mācīties un apgūt jaunas profesijas. Daudzi mainās jau tagad. Banka kā atbildīgs darba devējs palīdz esošajiem darbiniekiem apgūt jaunas zināšanas, prasmes un funkcijas, kas raksturīgas 21.gadsimtam.

Kā liecina Cilvēku resursu departamenta statistika, pēdējo 10 gadu laikā apmēram 14% darbinieku/speciālistu, strādājot PrivatBank, savu sākotnējo amatu ir nomainījuši 1 reizi, 9% darbinieku/speciālistu to ir izdarījuši divas reizes, 5% – vairāk nekā divas reizes.

Daudziem šīs pārmaiņas ir bijušas kardinālas, piemēram, kolēģe no Zvanu Centra, veidojot savu karjeru, kļuva par liela departamenta vadītāju. Cits piemērs, kad klientu speciāliste piepildīja savu sapni un sāka strādāt grāmatvedībā, savukārt kolēģis, kas darbu uzsāka kā līzinga speciālists, tagad vada Saistību izpildes un drošības departamentu, finanšu analītiķe – filiāli. Pēdējā laikā, tik populāro AML speciālista amatu pret savu līdzšinējo ir nomainījuši vismaz 50% šī departamenta darbinieku.

Žanna Valujeviča, Cilvēku resursu departamenta vadītāja:

Personāla vadības politika bankā ir elastīga, tā ņem vērā darbinieku vēlmes apgūt jaunas profesijas, ja vien darbinieks ir gatavs pārmaiņām laikmetā, kad valda informācija un tehnoloģijas. Gada laikā 14% PrivatBank darbinieku attīstīja savu profesionālo izaugsmi gan horizontāli – paaugstinot savu kvalifikāciju, un nostiprinot savu vērtību darba tirgū, gan vertikāli – no sākuma pozīciju amatiem līdz projektu vadītājam, tad līdz augstākā līmeņa vadītājam.

Raugoties ilgākā laika periodā redzam, ka 59% no mūsu darbiniekiem ir profesionāli izauguši līdz vidējā līmeņa vadītājiem, bet 19% — līdz augstākā līmeņa vadītājiem.

Mums ir arī veiksmīgs eksperiments pieņemot darbā jauniešus pēc vidusskolas absolvēšanas, kas rudenī paralēli uzsāk mācības augstskolā. Esam apmierināti ar šīs iniciatīvas rezultātiem un domājam turpināt atbildīgu jauniešu pieņemšanu darbā arī nākotnē. Pārmaiņu laiks vienmēr ir liels pārbaudījums gan darba devējam, gan darbiniekiem.

Jāuzsver, ka bankā ir pozitīvs mikroklimats, kas ir labs pamats augstajai darbinieku lojalitātei: 77% darbinieku bankā strādā ilgāk par 5 gadiem. 51% darbinieku bankā strādā no 5-15 gadiem.

Šogad mēs sveicām vairākus kolēģus, kas ar banku ir kopā 20 gadus.

Iedvesmojiet un izglītojiet savus kolēģus katru dienu un Jūs redzēsiet pārmaiņu maģiju!

Dalies: