Jaunumi

Esi informēts par PrivatBank jaunumiem!

PrivatBank atver savu Open Banking platformu sadarbībai ar finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem

14. martā PrivatBank atvērusi jaunu platformu “PrivatBank Open Banking”, sniedzot iespēju uzņēmumiem, kuri darbojas finanšu tehnoloģiju (fintech) jomā un rada efektīvus un inovatīvus risinājumus, pēc pieprasījuma apmainīties ar klienta datiem starp banku un dažādiem digitālajiem servisiem.

 2016. gadā stājusies spēkā otrā maksājumu pakalpojumu direktīva (PSD2), kuras mērķis ir regulēt vienoto Eiropas tiešsaistes maksājumu tirgu. Direktīva nosaka prasības maksājumiem Eiropas Savienībā, Eiropas Ekonomiskajā zonā un pārrobežu pārvedumiem, tādējādi nodrošinot godīgu konkurenci starp finanšu organizācijām un saprotamākus nosacījumus pakalpojumu lietotājiem. Atvērto bankas datu (open banking) koncepcija tika izstrādāta uz PSD2 pamata ar nolūku nodrošināt caurskatāmāku bankas apkalpošanas sistēmu.

 Komentē PrivatBank valdes loceklis Robert Schoepf:

Esmu priecīgs paziņot par “PrivatBank Open Banking” platformas atvēršanu. Atvērtie banku dati ir lieliska iespēja uzlabot banku pakalpojumu kvalitāti un klientu apkalpošanas līmeni. Šādā veidā esošo klientu vajadzības kļūst mums saprotamākas un banka būs spējīga piedāvāt klientiem mērķtiecīgas konsultācijas, piemērotākos produktus un izdevīgākas cenas. Aicinām uzņēmumus, kuri darbojas finanšu tehnoloģiju jomā, un citus interesantus reģistrēties un saņemt piekļuves datus mūsu platformas “smilšukastes” (sandbox) jeb izmēģināšanas videi.

Šobrīd platformā ir pieejama tā sauktā “smilšukaste”, kura ir paredzēta dažādiem testiem un eksperimentēšanai. Reģistrējieties un testējiet datus, kuri šobrīd ir pieejami. “PrivatBank Open Banking” atbilst visām Eiropas Banku iestādes noteiktajām drošības prasībām (Regulatory technical standards), kuras paredz krāpniecības riska samazināšanu. Viens no drošības faktoriem ir obligātā divu faktoru autentifikācija un lietotāju datu pārraides kanālu drošības garantija.

Nākotnē PrivatBank spēs piedāvāt finanšu tehnoloģiju kompānijām un saviem klientiem jaudīgāku platformu, jo esošās platformas funkcionalitāte tiek pastāvīgi pilnveidota un papildināta ar jaunām iespējām, lietotnēm un pakalpojumiem.

PrivatBank Open Banking platformu ir izstrādājis Tieto, vadošais Ziemeļvalstu finanšu pakalpojumu nozares uzņēmums. Ilkka Korkiakoski, kompānijas Tieto viceprezidents un Banku pakalpojumu departamenta vadītājs:

Mūsu mērķis ir digitalizēt maksājumu nozari, izmantojot mūsu atvērtās un modulārās platformas, un piedāvāt novatoriskus un integrētus galarisinājumus, kas pārsniedz biznesa un patērētāju gaidas. Mums ir prieks sadarboties ar PrivatBank, palīdzot ne tikai ievērot finanšu nozares prasības, bet arī piedāvājot iespējas kopīgi izstrādāt inovatīvus projektus un piedāvāt jaunus pakalpojumus klientiem.

Par Tieto:
Tieto mērķis ir izmantot būtiskas digitālās pasaules iespējas un pārvērst tās par ilgtermiņa vērtībām cilvēkiem, uzņēmējdarbībai un sabiedrībai. Mēs cenšamies kļūt par klientu pirmo izvēli uzņēmumu atjaunošanai, apvienojot mūsu programmatūras un pakalpojumu iespējas ar spēcīgu virzību uz inovācijām un ekosistēmām. www.tieto.com 
Dalies: