Jaunumi

Esi informēts par PrivatBank jaunumiem!

PrivatBank ir noslēgusi darījumu ar Industra Bank par klientu portfeļa nodošanu

PrivatBank un Industra Bank noslēgušas kredītiestādes uzņēmuma pārejas līgumu, kas paredz PritvatBank klientu apkalpošanas un lielākās daļas aktīvu un pasīvu pāreju pie Industra Bank. Šobrīd Finanšu un kapitāla tirgus komisijā iesniegts pieteikums, lai saņemtu atļauju darījuma īstenošanai.

Darījuma rezultātā Industra Bank pārņems no PrivatBank klientu attiecības, tostarp privātpersonu un juridisko personu kontu pārvaldību, kredītu un līzinga portfeļus, noguldījumus, kā arī bankai piederošos vērtspapīrus.

PrivatBank valdes locekle Una Jansone:

Mēs esam pateicīgi klientiem par lojalitāti daudzu gadu garumā! Klienti ir bijuši un turpina būt mūsu lielākā vērtība. Tāpēc PrivatBank, ejot cauri transformācijas procesam, pirmajā vietā ir izvirzījusi tieši viņu intereses, parūpējoties par stabilu un perspektīvu partneri, kas pārņems PrivatBank saistības. Pārņēmējbankas izvēle ir bijis stratēģisks process, kurā PrivatBank padome un valde ir rūpīgi izvērtējusi iespējamos kandidātus, pievēršot pastiprinātu uzmanību kandidātu biznesa modelim, klientu apkalpošanas standartiem un kultūrai. Vērtējot iespējamos partnerus pēc dažādiem kritērijiem, Industra Bank tika atzīta par uzticamāko, ilgtspējīgāko partneri, kas mūsu klientiem nodrošinās pakalpojuma nepārtrauktību.

Industra Bank valdes priekšsēdētājs Raivis Kakānis norāda:

Mēs vēlamies vidējā termiņā kļūt par Latvijas uzņēmēju pirmo izvēli banku sektorā un tādēļ mērķtiecīgi palielinām bankas darbības mērogu. Mūsu izaugsmes mērķi paredz gan organisku esošā biznesa attīstību, gan tirgus daļas palielināšanu ar citu banku aktīvu iegādi. Šis darījums ir Latvijas finanšu tirgus konsolidācijas piemērs, kas seko vairākiem gadiem nozares pārmaiņu.

Mūsu galvenais uzdevums tuvākajiem mēnešiem būs PrivatBank darbības integrācija Industra Bank un PrivatBank klientu uzrunāšana, lai proaktīvi stāstītu par mūsu piedāvātajām priekšrocībām. Šobrīd klientiem nekas nav jādara,

skaidro Kakānis.

Abas bankas apņēmušās nodrošināt iespējami plūstošu klientu pāreju. Tiklīdz būs saņemta uzrauga atļauja, individuāli informēsim katru klientu personīgi par pārejas praktisko pusi. Abas bankas izvietos aktuālo informāciju arī savās tīmekļa vietnēs. Gaidāms, ka pāreja tiks īstenota tuvāko mēnešu laikā pēc FKTK atļaujas saņemšanas.

Visi noslēgtie līgumi, kas tiks pārcelti uz Industra Bank, tajā skaitā noguldījumu līgumi un kredītlīgumi, līdz to termiņu beigām paliks spēkā saskaņā ar to pašreizējiem noteikumiem.

Darījuma ietvaros Industra Bank pārņems no PrivatBank sadarbību ar aptuveni 5900 klientiem, no kuriem 400 ir juridiskas persona`s un 5500 privātpersonas. Darījumā pārnesamo kredītu apjoms veido aptuveni 25 miljonus eiro, savukārt noguldījumu apjoms pārsniedz 50 miljonus eiro.