Jaunumi

Esi informēts par PrivatBank jaunumiem!

“PrivatBank” pirmajos deviņos mēnešos izsniegusi kredītus 10,3 miljonu eiro apmērā

Lai gan AS “PrivatBank” šobrīd īsteno jaunu attīstības stratēģiju un veic izmaiņas piedāvāto pakalpojumu klāstā, banka aktīvi turpina kreditēt un piesaistīt noguldījumus, kā rezultātā spējusi saglabāt kredītportfeli 51,5 miljonu eiro apmērā. Šī gada pirmajos deviņos mēnešos “PrivatBank” izsniegusi kredītus 10,3 miljonu eiro apmērā, no kuriem 38% bija uzņēmumiem izsniegtie aizdevumi, savukārt 62% – privātpersonām izsniegtie aizdevumi.

“Neskatoties uz to, ka arī “PrivatBank” izjūt COVID-19 radītās krīzes ietekmi, dažos segmentos novērojams pieprasījuma pieaugums, piemēram, par aizdevumiem aktīvi interesējas uzņēmumi, kas krīzes ietekmē ir pārprofilējušies un meklē jaunas izaugsmes iespējas. Attiecīgi kopš 2019.gada beigām līzinga portfelis korporatīvajiem klientiem ir pieaudzis par 29%, un arī citi portfeļi demonstrē izaugsmi,” norāda“PrivatBank” valdes loceklis Matīss Krištobans.

“PrivatBank” aktīvi strādā arī pie atbalsta pasākumiem, lai palīdzētu tiem klientiem, kas nonākuši īslaicīgās finansiālās grūtībās. Līdz šī gada 30.septembrim moratorija ietvaros kredītbrīvdienām pieteicās 116 klienti, no kuriem 106 klientiem banka piešķīra iespēju atlikt pamatsummas maksājumu par kopējo summu vairāk nekā 1,7 miljonu eiro apmērā. No šīs summas privātpersonām atlikti maksājumi kopumā par teju 840 tūkstošiem eiro, savukārt juridiskām personām – par vairāk nekā 930 tūkstošiem eiro.

Tāpat jāuzsver, ka “PrivatBank” šī gada trešajā ceturksnī turpināja saglabāt augstus likviditātes seguma un kapitāla pietiekamības rādītājus. Bankas likviditātes seguma rādītājs 2020.gada trešajā ceturksnī sasniedza 1100%, kas ir būtiski augstāks par minimālo nepieciešamo likviditātes seguma rādītāju 100% apmērā. Savukārt bankas kapitāla pietiekamības rādītājs sasniedza 20,42%, kas ievērojami pārsniedz minimālās kapitāla pietiekamības prasības.

Atbilstoši “PrivatBank” jaunajai attīstības stratēģijai banka turpinās klientiem sniegt kreditēšanas un noguldījumu pakalpojumus, savukārt no 2021.gada 1.februāra tiks pārtraukta bankas emitēto maksājumu karšu darbība un citi ikdienas pakalpojumi. Specializējoties šaura pakalpojumu klāsta nodrošināšanā, “PrivatBank” spēs nodrošināt gan labākas procentu likmes, gan arī klientu servisu.

Dalies: