Jaunumi

Esi informēts par PrivatBank jaunumiem!

Seniori dod priekšroku bezkontakta kartei

Ar bezkontakta karti klientiem ir ērti norēķināties par pirkumiem līdz 25 euro, neievietojot karti POS terminālā un neievadot PIN kodu. Seniori ir apmierināti ar šo jauno iespēju, ka katru reizi nevajag ievadīt PIN kodu, bet pietiek vien karti pietuvināt terminālam. Viņiem tā esot īpaši ērti un viegli norēķināties ar karti, jo PIN koda ievadīšana dažkārt sagādā grūtības. Pēdējā laikā novērojam, ka seniori arvien biežāk taujā pēc bezkontakta kartes.

Klienti apzinās, ka ar karti var justies drošāk nekā ar skaidru naudu. Drošības nolūkos pirmais maksājums ar jauno karti ir jāapstiprina ar PIN kodu, kā arī ik pa laikam POS termināls pieprasa ievadīt PIN kodu, lai pārliecinātos, ka karti izmanto tās īpašnieks.

Bezkontakta kartes lietošana ir samazinājusi arī tos gadījumus, kad pircēji karti aizmirst veikalos vai terminālos, jo veicot maksājumus līdz 25 euro tā visu laiku ir rokās – nav jāievieto terminālī.
Ar bezkontakta karti var veikt arī visus ierastos darījumus, piemēram, izņemt naudu bankomātā, ka arī apmaksāt rēķinus un veikt pirkumus Internetā.

Dažkārt klienti interesējas, vai, ejot garām terminālam, tas var netīšām noņemt naudu?

Nē, ar termināla palīdzību nevar netīšām noņemt naudu. Tirgotājam vispirms ir jāapstiprina pirkuma apmaksa, un tad klientam pašam jāpietuvina karte terminālam (1-2 cm), ” apgalvo Robert Christian Schoepf, PrivatBank valdes loceklis.

Ar bezkontakta karti nav iespējams netīšām samaksāt par pirkumu divas reizes, jo termināls var fiksēt tikai vienu apmaksu vienā reizē. Tas nozīmē, ka nauda tiks noņemta tikai vienreiz un no vienas kartes, pat ja pietuvināsiet terminālam maku, kurā ir vairākas bezkontakta kartes.

Nav jāuztraucas, ka, pazaudējot karti, visu naudu no tās nozags tāpēc, ka kodu ievadīt nevajag, jo kartē ir iestrādāts algoritms, kurš regulāri pa vidu bezkontakta maksājumiem prasa ievadīt arī PIN kodu.

Protams, pazaudējot karti, nekavējoties ir jāziņo savai bankai, kas bezkontakta karti bloķē tāpat kā jebkuru citu maksājuma karti.

Papildus tikai par 0,28 euro mēnesī varat izmantot SMS banku un saņemt informāciju par izejošajām un/vai ieejošajām operācijām kontā. SMS bankas pieslēgšana vai slēgšana PrivatBank ir bez maksas.

Ja jums vēl nav bezkontakta kartes, bet vēlaties izmantot tās priekšrocības, Jums ir iespēja nomainīt esošo karti un turpmāk maksāt par pirkumiem ātrāk.
Pieteikties var gan internetbankā, gan bankas mājas lapā https://www.privatbank.lv/kartes/.

Dalies: