26. Februāris 2018. gads

Aicinām skolēnus bez maksas apgūt finanšu zinības

JuniorBank skola līdz februāra beigām aicina skolēnus pieteikties apgūt inovatīvu finanšu apmācību programmu. Nodarbības notiks Rīgā, latviešu un krievu valodās.

Kopš 2011.gada JuniorBank skolu ir absolvējuši vairāk nekā 700 skolēni. Lielākā daļa absolventu ir vecumā no 10 līdz 13 gadiem, jaunākajam ir 7 gadi, bet vecākajiem ‑ 17. Visaktīvāk JuniorBank skolas zinības apgūst Rīgā dzīvojoši skolēni, otri aktīvākie ‑ liepājnieki.

JuniorBank skolā iegūtās zināšanas palīdzēs bērniem labāk izprast finanšu pasauli, veicinās lielāku sapratni starp bērniem un vecākiem naudas lietās,  palīdzēs bērnam jēgpilnāk rīkoties ar naudu un  cienīt vecāku darbu kā arī sagatavos bērnus patstāvīgai dzīvei pasaulē, kur nauda ieņem nozīmīgu vietu. JuniorBank skolā bērniem palīdz apgūt pamatzināšanas par personīgo finanšu disciplīnu un tēriņu lietderīgumu, kā arī sniedz ieskatu ģimenes budžeta veidošanā, ienākumu un izdevumu plānošanā. Tāpat JuniorBank skolā bērnus iepazīstina ar finanšu institūciju darbu, to piedāvātajām iespējām un instrumentiem.

Anna Svarena, JuniorBank skolas vadītāja: “Izpratne par finansēm un naudas lietām bērniem veidojas pakāpeniski. Psihologi iesaka vecākiem par finansēm ar bērnu sākt runāt pirmajos trīs dzīves gados un laika gaitā papildināt šīs zināšanas. JuniorBank skola ir lieliska iespēja paplašināt skolas vecuma bērnu finanšu pasaules redzesloku, runājot bērniem saprotamā valodā. JuniorBank skolas mācību viela tiek nostiprināta ar pārbaudes testu pildīšanu, savukārt, mācībām noslēdzoties, tiek izsniegts finanšu lietpratību apliecinošs diploms.”

Pirmā JuniorBank nodarbība notiks 19.martā, PrivatBank centrālajā birojā.  Nodarbības notiks pēcpusdienās - vienu reizi nedēļā, 8 nedēļu garumā. Katrā grupā būs 15 līdz 25 skolēni. Pieteikt bērnu JuniorBank finanšu nodarbībām var ikviens vecāks, bez maksas noformējot Juniora karti savam bērnam (6 ‑ 17 gadi) . Šī karte kļūs par bērna pirmo elektronisko maciņu, ar kuru viņš varēs norēķināties gan Latvijā, gan ārzemēs, tādā veidā mācoties apgūtās zināšanas par finanšu plānošanu pielietot dzīvē. Nav mazsvarīgi arī, ka, atšķirībā no ierastā maka, kartes nozaudēšanas gadījumā bērns nezaudē tajā esošo naudu. Savukārt, vecāki var ērti sekot līdzi bērna tēriņiem, izmantojot SMS banku vai internetbanku. Bērnus JuniorBank skolai var pieteikt jebkurā PrivatBank filiālē, kā arī zvanot pa bezmaksas uzziņu tālruni 80001515.

PrivatBank Preses dienests

press@privatbank.lv