09. Marts 2017. gads

Jaunajā AS "PrivatBank" padomē darbu sāk starptautiski finanšu nozares eksperti ar pieredzi pasaules vadošajās bankās

AS "PrivatBank" darbu ir sākusi jauna padome un tajā turpmāk strādās pasaules finanšu tirgū plašu pieredzi guvuši banku eksperti – padomes priekšsēdētājs Dmitrijs Gladkovs (Dmitry Gladkov), padomes priekšsēdētāja vietnieks Aleksandars Krunics (Aleksandar Krunic) un padomes loceklis Stīvens Džons Nelsons (Stephen John Nelson).

AS "PrivatBank" valdes priekšsēdētājs Aleksandars Kukičs: “Jaunie padomes locekļi ir nozīmīgs papildinājums AS "PrivatBank" ekspertu komandai. Viņu daudzpusīgā pieredze tādās starptautiski atpazīstamās finanšu institūcijās kā Goldman Sachs, Barclays, Citigroup, JPMorgan, Pershing, Robert Fleming, kā arī citos uzņēmumos noteikti ienesīs jaunas idejas un palīdzēs nodrošināt bankas stratēģisko lēmumu vispusīgāku izvērtēšanu un risku pārvaldību, kā arī mērķtiecīgu bankas attīstības stratēģijas realizāciju”.

AS "PrivatBank" padomes priekšsēdētājs D. Gladkovs iepriekš strādājis vienā no vadošajām pasaules bankām Goldman Sachs International, kur bija atbildīgs par jaunattīstības valstu parāda kapitāla tirgiem. Līdzīgus pienākumus no 2003. – 2005. gadam viņš veica arī starptautiskajā investīciju bankā Barclays Capital, kur bija atbildīgs par Austrumeiropas un NVS valstu aizņēmēju parāda kapitāla tirgus izveidi. Vēlāk D. Gladkovs kļuva par investīciju bankas J.P. Morgan Investment Banking izpilddirektoru, bet kopš 2014. gada bija investīciju bankas Renaissance Capital rīkotājdirektors un parāda kapitāla tirgu attīstības pārvaldes vadītājs.

AS "PrivatBank" padomes priekšsēdētāja vietnieks Aleksandars Krunics bijis starptautiskās finanšu korporācijas Pershing viceprezidents starptautiskās tirdzniecības jautājumos, J.P. Morgan Europe bija atbildīgs par pārdošanas un uzņēmējdarbības attīstības jautājumiem. 2008. gadā kļuva par Citigroup global transation services direktoru, atbildot par kontu pārvaldības pakalpojumiem un klīringa norēķiniem Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. 2011. gadā Aleksandars jau kā izpilddirektors atgriezās J.P. Morgan Europe, bet vēlāk kļuva par atjaunojamo energoresursu investīciju kompānijas Aliquantum Energy galveno izpilddirektoru un valdes padomnieku. A. Krunics ir arī Krievijas centrālā vērtspapīru depozitārija un Maskavas Fondu biržas grupas neatkarīgais direktors un uzraudzības padomes loceklis.

Savukārt AS "PrivatBank" padomes loceklis Stīvens Džons Nelsons savu finanšu karjeru uzsāka investīciju bankā NatWest Markets London, kur sākotnēji bija atbildīgs par sadarbību ar finanšu institūcijām, korespondentbankām un tirdzniecības finansēšanu, bet vēlāk ieņēma vadošus amatus risku pārvaldības jomā Japānā, Singapūrā un Taizemē. Atgriežoties Londonā uzsāka darbu starptautiskajā aktīvu pārvaldības un investīciju banku grupā Robert Fleming, kur bija atbildīgs par kredītrisku pārvaldību. Savukārt no 2000. gadā Stīvens uzsāka strādāt JP Morgan Chase London, kur līdz pat 2016. gada beigām ieņēma vadošus izpildvaras amatus.

PrivatBank Preses dienests

press@privatbank.lv