11. Maijs 2018. gads

Mātes dienai gatavojas laikus – plāno apciemot un dāvāt īpašas dāvanas

Arvien vairāk Latvijā nostiprinās tradīcija maija otrajā svētdienā svinēt Mātes dienu – starptautiskus svētkus par godu māmiņām. Bērnudārza un skolas vecuma bērniem par šiem svētkiem atgādina audzinātājas un pat palīdz sagatavoties tiem. Vai un kā šajā dienā par mātēm un vecmāmiņām atminas cilvēki, kam skolas vecums aiz muguras? To PrivatBank uzzināja, aicinot piedalīties aptaujā par Mātes dienas svinēšanu.
Aktīvākas atbildētājas bija meitas – 63%, dēli – 37%. Paldies viņiem par dalību!

Aptaujas rezultāti atklāja, ka Mātes dienā 58% respondentu plāno sumināt mātes, bet vairāk nekā 40% aptaujas dalībnieku sveiks ne vien mātes, bet arī vecmāmiņas. Lielākā daļa aptaujāto atzīst, ka dzīvo tajā pašā pilsētā, kur viņu mīļās māmiņas un vecmāmiņas. 16% respondentu ģimenes dzīvo dažādās valstīs, bet neraugoties uz to plāno sagādāt svētku sajūtu savām mātēm.

Lai Mātes diena būtu īpašāka par citām

Ar ko patīkami pārsteigt savas mīļās māmiņas un vecmāmiņas Mātes dienā – tas nav viegls jautājums. Vairāk nekā 40% aptaujāto Mātes dienā plāno dāvināt ziedus un saldumus.

Patīkams pārsteigums bija tas, ka 31% atzīmēja, ka mēģina sarūpēt savu īpašu pārsteiguma dāvanu. Tas nozīmē, ka par Mātes dienas svinēšanu tiek domāts laicīgi un radoši, meklējot personiskus risinājumus.

Trešajā vietā ir biļetes uz teātri vai koncertu. Ceturtajā vietā ierindota praktiska rakstura dāvana, bet piektajā un sestajā vietā kopīga maltīte mājās un ārpus tās.

Kā jau jebkuri svētki, arī šie padara krāsaināku mūsu ikdienu un ir labs iemesls atkal visiem saredzēties. Lai saulaina un mīļuma piepildīta visiem arī šī Mātes diena – 13.maijā!

PrivatBank Preses dienests

press@privatbank.lv