27. Septembris 2017. gads

PrivatBank atgādina – nekad nesniedziet trešajām personām informāciju par savām maksājumu kartēm vai arī informāciju par pieslēgšanos internet bankai.

Lai izvairītos no krāpniecības mēģinājumiem, nekad nesniedziet trešajām personām informāciju par savām maksājumu kartēm vai arī informāciju par pieslēgšanos internet bankai, pat ja kāds vēršas pie Jums, it kā PrivatBank vārdā.

PrivatBank nekad nezvana un nesūta SMS paziņojumus, ar lūgumu norādīt maksājumu kartes numuru, tās darbības termiņu, PIN-kodu vai CVV2-kodu, Privat24 piekļuves parolei vai arī paroli, kas pienāk pa SMS.

Ja Jums kāds zvana, sūta SMS, vai arī izmantojot interneta ziņotājus cenšas noskaidrot Jūsu personas datus, maksājumu kartes datus vai arī Privat24 internet bankas autorizācijas paroli, maksājumu apstiprināšanas kodu, nekādā gadījumā nesniedziet šādu informāciju. Tā vietā uzreiz zvaniet uz PrivatBank pa bezmaksas tālruni 8000 15 15 un paziņojiet bankas speciālistam jebkādu  informāciju, par to, kas centās noskaidrot jūsu konfidenciālos datus – telefona numuru, interneta ziņotāja konta nosaukumu, kā stādījās priekšā u. tml.

PrivatBank atbilstoši Latvijas Republikas “Kredītiestāžu likumam” vienmēr garantē klientu identitātes, kontu, noguldījumu un darījumu informācijas konfidencialitāti, bet arī Jums ir jārūpējas par savu naudas līdzekļu drošību un nedrīkst labprātīgi trešajām personām izpaust konfidenciālu informāciju.

Lai būtu iespējams Jums  ar to palīdzēt, piedāvājam vienkāršu un vieglu drošības noteikumu apkopojumu izmantojot banku pakalpojumus:

-      Glabājiet Jūsu PIN-kodu, Privat24 autorizācijas lietotāja vārdu un paroli slepenā un trešajām personām nepieejamā vietā un nevienam tos neatklājiet.

-      Maksājumu kartes nozaudēšanas vai zādzības gadījumā nekavējoties, vai arī finanšu telefona numuru, kā arī, ja parole kļuvusi zināma/pieejama trešajām personām, vai arī Jums ir aizdomas, ka parole ir kļuvusi zināma/pieejama trešajām personām, bloķējiet to.

-     Izmantojot internet banku Privat24, ievērojiet drošības mērus – ievadot lietotāja vārdu internet bankā izmantojiet tikai oficiālās vietnes www.privat24.lv vai arī https://privatbank.lv. Pirms lietotāja vārda un paroles ievadīšanas pievērsiet uzmanību adresei pārlūkprogrammā – adresei jābūt https://p24.privatbank.lv/p24/login

-      Nekad nesniedziet trešajām personām un nenosauciet pa telefonu savus maksājumu karšu datus, personas datus, internet bankas autorizācijas paroles, pat ja viņi Jūs uzrunā it kā bankas vārdā.

-      Esiet piesardzīgi, ja Jums pienāks SMS no trešajām personām ar lūgumu piedalīties loterijā, saņemt laimestu ar noteikumu aizpildīt anketu ar personisku informāciju un/vai ar lūgumu nosūtīt saņemto kodu vai dīvainu komandu veikšanu un nosūtīšanu uz svešu numuru, visdrīzāk, tas ir krāpniecības mēģinājums.

-      Apmaksājot pirkumus Internetā esiet uzmanīgi un neatklājiet savus personas datus.

-     Izmantojiet drošas paroles un nevienam tas neizpaudiet.

-      Jūs varat pieslēgt pakalpojumu SMS-banka, kas Jums sniegs iespēju nekavējoties izsekot savu kontu naudas līdzekļu kustību.

-      Jūs varat noteikt limitus skaidras naudas izņemšanai no bankomāta.

-     Vienmēr sazinieties ar PrivatBank – ja trešās personas no Jums ir centušās noskaidrot informāciju, vai arī Jūs kļūdas pēc esat snieguši trešajām personām konfidenciālu informāciju, tai skaitā datus par maksājumu kartēm vai arī personas datus pa telefonu, vai arī Jūs esat pamanījuši jebkādas aizdomīgas ierīces pie PrivatBank bankomāta – nekavējoties zvaniet bankai pa bezmaksas tālruni 8000 15 15 un ziņojiet par notikušo.

 

PrivatBank veic personas, to pārstāvju, patieso labuma guvēju un citu personu, kas ir saistīti ar klientu datu apstrādi un nodošanu, saskaņā ar Latvijas Republikas likumu “Par fizisku personu datu aizsardzību” un citiem spēkā esošajiem Latvijas Republikas un Eiropas Savienības normatīvajiem aktiem.

PrivatBank Preses dienests

press@privatbank.lv